SPONSORZY PROJEKTU:

     
STRONA DOMOWA
  WYSZUKIWANIE +
  LISTA GATUNKÓW
  BIBLIOGRAFIA
  O ATLASIE...
  POMOC


  Pomoc:
   
Ogólne informacje:
   
  Internetowy Atlas Roślin Leczniczych jest bazą informacji o gatunkach roślin użytkowanych w lecznictwie. Listę wszystkich znajdujących się w bazie danych gatunków można wyświetlić klikając na przycisk "Pokaż wszystkie gatunki" na stronie głównej (stronie domowej) lub też klikając na połączenie "lista gatunków" także znajdujące się na stronie głównej. Dodatkowo istnieje możliwość przeszukiwania Atlasu przy użyciu dowolnych słów kluczowych. Aby obejrzeć opis wybranego gatunku wystarczy kliknąć jego nazwę.
Wyszukiwanie:
   
  Aby rozpocząć wyszukiwanie należy na stronie głównej Atlasu wpisać poszukiwany wyraz do pola wyszukiwania. W obecnej wersji opcja wyszukiwania nie posiada możliwości odmiany wyrazów przez przypadki. Chcąc zwiększyć szansę znalezienia poszukiwanych gatunków najlepiej wpisywać wyrazy bez końcówek. np. szukając gatunków zawierających w opisie słowo "pokarmowy" zwiększymy ilość wyników przeszukiwania wpisując "pokarmow" ponieważ w tym przypadku oprócz gatunków zawierających w opisie słowo "pokarmowy" w wynikach ukażą się także gatunki zawierające w opisie słowa "pokarmowego", "pokarmowemu" czy "pokarmowym".
W przypadku wpisania kilku wyrazów wyświetlone zostaną nazwy gatunków zawierające w swoim opisie
wszystkie wpisane wyrazy. W wynikach takiego wyszukiwania znajdą się także nazwy gatunków, które wprawdzie zawierają w opisach wszystkie wpisane wyrazy, jednak wyrazy te mogą występować w dowolnej kolejności i być od siebie oddalone o dowolną ilość znaków.
Aby wyszukać tylko gatunki zawierające w swoim opisie poszukiwane wyrazy w kolejności i wzajemnej odległości identycznej w jakiej zostały wpisane należy cały wpisywany ciąg znaków
umieścić w nawiasach.

Wyszukiwanie zaawansowane (wyszukiwanie+) daje rozszerzone możliwości wyszukiwania w postaci dodatkowych menu, poprzez użycie których można zawęzić wyniki wyszukiwania. np. aby wyszukać wszystkie rośliny z rodziny Asteraceae działające na przemianę materii wystarczy wybrać z odpowiednich menu nazwę rodziny oraz działanie. Aby dodatkowo zawęzić ilość wyników wyszukiwania w polu tekstowym można wpisać szukany ciąg znaków. W takim przypadku wyniki wyszukiwania zostaną zawężone tylko do roślin z rodziny Asteraceae działających na przemianę materii i zawierających w opisie wpisany ciąg znaków.

Jeżeli nie można znaleźć szukanych gatunków poprzez wpisywanie słów kluczowych pozostaje jeszcze możliwość wyświetlenia pełnej
listy gatunków znajdujących się obecnie w bazie danych.